NETFLİXDE GEÇEN YIL VİZYONA GİREN SÜPER DİZİLER LİSTESİ!

Netflix, 2020 yılında büyük başarılar elde eden yeni, çok konuşulan ve izlenen dizileriyle adından söz ettirmiştir. 2020 yılında çıkan ve dizi severlerin özellikle ilgisini çeken diziler arasında ‘The Queen’s Gambit’, ‘The Crown’, ‘Ozark’, ‘The Umbrella Academy’, ‘Tiger King’, ‘Love is Blind’, ‘The Witcher’, ‘Ratched’, ‘Unbelievable’, ‘Dead to Me’, ‘Never Have I Ever’ ve ‘Cheer’ gibi izleyiciler tarafından çok beğenilen ve çok konuşulan diziler bulunmaktadır.

 


The Queen’s Gambit, dünyanın her yerinde izleyiciler tarafından çok izlenen bir dizi olarak karşımıza çıktı. Hikayesi, Beth Harmon isimli genç bir satranç oyuncusu olan bir kızın, satranç dünyasındaki başarılarının hikayesini konu alıyor. Dizi aynı zamanda, oynadığı satranç oyunlarında gösterdiği üstün zekasının, onu hayatının her alanında çalışmasını sağlayan bir güç olarak görülmesiyle de ilgili.

The Queen’s Gambit’in yanı sıra, 2020 yılında çıkan diğer popüler Netflix dizilerinden biri olan The Crown, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in ailesi ve hanedanı hakkında gerçek olaylardan esinlenerek oluşturulmuş bir dizi. Bu dizide, II. Elizabeth’in krallığının kuruluşu ve gelişimi, ailesiyle arasındaki ilişkileri, politik güçlerinin arasındaki mücadele ve krallık tarafından yönetilen ülkelerin olaylarının olduğu temalarının işlendiği görülmektedir.

The Umbrella Academy, Netflix’in 2020 yılında çıkan diğer dizilerinden biri. Bu dizi, bir grup özel yetenekleri olan çocukların hikayesini anlatmaktadır. Çocuklar, babaları tarafından kurulan ve “Şemsiye Akademi” adını taşıyan bir kurumda yetiştirilmiştir. Ancak, çocukların özel yetenekleri onları tehlikelere karşı korumaya yetmiyor. Bu nedenle, bu çocuklar yetişkin olarak dünyayı kötü olaylardan kurtarmaya çalışıyorlar.

Tiger King, 2020 yılında çıkan çok konuşulan Netflix dizilerinden biri. Bu dizi, hayvan hakları mücadelesinde faaliyet gösteren Joe Exotic adındaki bir kişi ve onun hayatının hikayesini anlatıyor. Dizide, Joe Exotic’in hayvanların korunması ve hayvan hakları mücadelesindeki çabalarının detaylı bir şekilde anlatıldığı görülmektedir.

Love Is Blind, 2020 yılında çıkan diğer çok konuşulan Netflix dizilerinden biri. Bu dizi, iki kişinin aralarındaki bağın nasıl kurulacağını ve evlenme kararının nasıl verileceğini anlatıyor. Dizide, iki kişi arasındaki ilişkiyi, tüm duyguları, konuşmaları ve etkileşimleri olmadan, sadece ses üzerinden kurulan bir araya getirmeleriyle ilgili olan Love Is Blind, yalnızca bir sezon olarak çıktı.

The Witcher, 2020 yılında çıkan ve izleyiciler tarafından çok konuşulan Netflix dizilerinden biri. Bu dizi, fantezi/macera türünde bir dizi ve Geralt of Rivia adındaki bir savaşçı hakkındaki hikayeyi anlatıyor. Dizide, Geralt, özel yetenekleri sayesinde dünyayı düzenlemek ve savaşmak zorunda kalan bir dövüş sanatçısı olarak gösteriliyor.

Ratched, 2020 yılında çıkan başarılı ve çok konuşulan Netflix dizilerinden biri. Bu dizi, yazar Ken Kesey’in ünlü romanı ‘One Flew Over the Cuckoo’s Nest’den esinlenerek oluşturulmuş bir dizi. Dizi, kötü kalpli bir kadın doktor olan Nurse Ratched’in hikayesini anlatıyor. Nurse Ratched, hastane yönetiminde kötülükler yapan ve hastalarına zulmetmekten çekinmeyen bir kadın olarak gösteriliyor.

Unbelievable, bir başka Netflix dizisi olarak 2020 yılında gösterime girdi. Bu dizi, gerçek bir olaydan esinlenerek oluşturulmuş bir dizi. Dizi, bir cinayetle suçlanan iki kadının hikayesini anlatıyor ve bu iki kadının suçsuzluklarını kanıtlamaya çalışmalarının hikayesini konu alıyor.

Dead To Me, 2020 yılında çıkan ve izleyiciler tarafından çok konuşulan Netflix dizilerinden biri. Bu dizi, iki arkadaşın komik ve dramatik olaylar yaşadıkları bir hikayeyi anlatıyor. Dizide, iki arkadaşın hayatlarının nasıl değiştiğini ve karşılaştıkları zorlukların nasıl üstesinden geldiklerini görüyoruz.

Never Have I Ever, 2020 yılında çıkan ve izleyiciler tarafından çok konuşulan Netflix dizilerinden biri. Bu dizi, genç bir kız olan Devi’nin hikayesini anlatıyor. Devi, annesinin ölümünden sonra hayatının kontrolünü eline almaya çalışıyor ve kendisini tüm zorluklara karşı korumaya çalışıyor.

Cheer, 2020 yılında çıkan ve izleyiciler tarafından çok konuşulan Netflix dizilerinden biri. Bu dizi, üniversite cheerleading takımının üyelerinin hikayesini anlatıyor. Dizi, bu özel takımın üyelerinin hayatlarının nasıl değiştiğini ve takımın içindeki olanların nasıl üstesinden geldiklerini konu alıyor.

2020 yılında çıkan ve izleyiciler tarafından çok konuşulan Netflix dizileri arasında ‘The Queen’s Gambit’, ‘The Crown’, ‘Ozark’, ‘The Umbrella Academy’, ‘Tiger King’, ‘Love is Blind’, ‘The Witcher’, ‘Ratched’, ‘Unbelievable’, ‘Dead to Me’, ‘Never Have I Ever’ ve ‘Cheer’ gibi diziler bulunuyor. Bu diziler, konu olarak çeşitli konuları içermektedir. Özellikle, satranç, hayvan hakları, fantezi/macera, cinayet, arkadaşlık ve cheerleading gibi konuların işlendiği bu diziler, izleyiciler tarafından çok beğenilmiş ve çok konuşulmuştur.

To Top