TWİTTER SARI TİK NE DEMEK? SARI TİK NE ANLAMA GELİYOR, HANGİ HESAPLARA SARI TİK VERİLİYOR?

Elon MUSK'un Twitter'ı satın almasının sonrasında Twitter'da yenilikler birbirini takip etti.Twitter’a gelen yeniliklerden bir tanesi de tasdik işareti oldu. Söz hususu sarı tiki görenler Twitter'da sarı tik nedir, ne demek, sarı tik ne kavrama geliyor, hangi hesaplara sarı tik veriliyor? Sorularına cevap aranmaya başladı. Bu yeniliklerden bir tanesi de Twitter sarı tik tasdik işareti oldu. Peki, Sarı tik ne kavrama geliyor, hangi hesaplara sarı tik veriliyor? İşte sarı tik ile alakalı merak edilenler… 

TWİTTER SARI TİK NEDİR, NE DEMEK?

Twitter'da sarı tik alakalı hesabın Twitter'da resmi bir işletme topluluğu için tasdikli olduğunu söylem etmektedir. Şirketlerin resmi hesapları için Twitter'da sarı tasdik tiki kullanılmaktadır. Yeni güncelleme ile birlikte mavi tik kişilerin, gri tik şayet kamu hesaplarının tasdikli hesap olduğunu belirtmek için kullanılacak. Twitter sarı tik yalnızca kurumsal işletme hesaplarına alınabilmektedir. Sarı tik ne kavrama geliyor, hangi hesaplara sarı tik veriliyor? Elon Musk'un Twitter'ı satın almasının sonrasında Twitter'da yenilikler gözle görülür şekilde kullananlara yansıyor. O yeniliklerden birisi de Twitter sarı tik tasdik işareti. Twitter'da sarı tik kimlere veriliyor, ücretli mi? Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Twitter, geçen aylarda Elon Musk yönünden satın alınmıştı. Sarı ve gri tiklerin bedava sunulacağı tahmin ediliyor. Sadece Twitter Blue aboneliği kapsamında verilen mavi tik 8 dolarlık maaş abonelik fiyatı karşılığında kullananlara verilecek.

TWİTTER ABONELİK ÜCRETİ TÜRKİYE'DE NE KADAR?

Öte yandan Twitter Blue'nun Türkiye ücretleri de belli oldu. Apple'ın geliştiricelerden aldığı yüzde 30'luk payı İOS kullanıcılarına yansıtan Twitter, maaş ücreti 250 lira olarak saptadı. Eğer programlamayı Android tabanlı bir cihazdan yahut internetten satın alırsanız ücret 110 lira olarak tespit edildi.

SARI TİK KİMLERE VERİLİR?

Sarı tik, alakalı hesabın Twitter’da resmi bir işletme topluluğu olduğunu temsil eden bir rozettir. Şirketler resmi hesaplarını temsil etmek için Twitter’da sarı rozet kullanmaya başladılar. Twitter sarı tik yalnızca kurumsal işletme hesaplarına verilmektedir.

To Top