Hogwarts Legacy: Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey [2023]

 Hogwarts Legacy, Avalance Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros. tarafından yayınlanan yeni yaklaşan Harry Potter oyunudur. J.K. tarafından yaratılan engin ve güzel Büyücülük dünyasında geçen sürükleyici bir Açık Dünya Aksiyon RPG'sidir. Rowling. Oyuncu, duvarlarının arkasındaki karanlık sırları ortaya çıkarmak için Hogwarts kalesini keşfedecek. Oyuncular 1800'lerin Hogwarts'ını keşfedecekler.Hogwarts Legacy 1800'lerde kurulduğundan, Harry Potter serisinden hiçbir önemli karakterle tanışamıyoruz. Ancak oyuncunun eylemleri Hogwarts için bir dönüm noktası olacak. Bu, Hogwarts'ın gelecek nesillerini etkileyecek. İşte Hogwarts Legacy hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey.

Önemli Öne Çıkanlar
 • Hogwarts Legacy, büyücüler ve cadılar dünyasına dayanan bir Açık Dünya Aksiyon RPG'sidir.
 • Oyunun 1800'lerin Hogwarts dünyasında geçen doğrulandı
 • Goblin İsyanı oyunun en önemli içeriği gibi görünüyor
 • Oyunun savaşı, harika büyücülük eylemi için kitaplardan birçok farklı büyü kullanır.
 • Temel oyunda en az 20 savaş büyüsünün mevcut olduğu doğrulandı
 • Hogwarts Legacy'nin hikayesi, Hogwarts'ı çevreleyen kahramana ve gizeme odaklanıyor
 • Sihirli Süpürgeler, Sihirli Canavarlar ve Hızlı seyahat şimdiye kadar doğrulanmış üç seyahat yöntemidir.
 • Hogwarts Mirasının Ayarı

  Daha önce de belirtildiği gibi, Hogwarts Legacy, Harry Potter olaylarından önce gelen bir oyundur, bu da Harry Potter'ın Hogwarts Legacy'nin hikayesi üzerinde hiçbir etkisi olmadığı anlamına gelir. Oyunun adından da anlaşılacağı gibi ayar, hepimizin bildiği ve sevdiği Hogwarts ile aynı. Aradaki tek fark, oyundaki olayların 1800’lü yıllarda gerçekleşmesidir.

  Bu koşullar nedeniyle oyun Hogwarts'ın geleceğinde belirleyici faktör olacak. Güzel akademinin kale arazisi oyunda yeniden yaratıldı. Tamamen nefes kesici ve son derece ayrıntılıdırlar. Geliştiriciler, Hogwarts'ı romanlarda ve filmlerde olduğu kadar görkemli hale getirmek için son derece iyi bir iş çıkardılar.

  Ayrıca, yaşam kalitesi de şaşırtıcı. NPC'ler sadece birbirlerinin önünde duran heykeller gibi hissetmezler. Salonlarda pratik olarak konuşuyor, oynuyor ve hatta büyü yapıyor gibi görünüyorlar. Ortak odalar son derece iyi yapılmış ve her biri Hogwarts'ın farklı evlerinin irfanına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Oyun vitrinlerinden birinde Hufflepuff ortak odasını görüyoruz ve nefes kesici.  Açık Dünya Ve Keşif

  Bildiğimiz gibi Hogwarts Legacy bir Open-world oyunudur, bu da Hogwarts'ın her köşesini herhangi bir kısıtlama olmaksızın keşfedebileceğimiz anlamına gelir. Hogwarts büyük bir kaledir, yani her yerde saklı birçok sırrı vardır. Koleksiyonlar, görevler ve içinde küçük sırlar bulunan diğer birçok küçük geçit. Ayrıca, oyuncular aslında tüm farklı öğelerin kilidini açabilmeleri ve Hogwarts'taki gizli şeyleri keşfedebilmeleri için keşfetmeye teşvik edilir.

  Büyülere ek olarak, Hogwarts Legacy devasa açık dünyasını geçmenin benzersiz yollarını getiriyor. Açık dünyada seyahat etmenin 3 ana yöntemi vardır.

  • Sihirli Süpürgeler
  • Büyülü Canavarlar
  • Hızlı seyahat

  Birincisi, sihirli süpürgeler Hogwarts Legacy'de seyahat etmenin ana yöntemidir. Süpürgeleri kullanarak oyuncular kale duvarlarının dışındaki dünyanın gökyüzünde uçabilirler. Dünya Hogwarts'ın duvarlarının içinde bitmiyor. Dünyayı dışarıdan keşfetmek için seyahat etmek için süpürgelere ihtiyacımız var. Süpürgeleri Hogsmeade'deki süpürge mağazasından satın alabilirsiniz.

  Süpürgelere ek olarak, büyülü hayvanlar Hogwarts Legacy'de seyahat etmenin başka bir yöntemidir. Oyuncular canavarları evcilleştirebilir ve seyahat de dahil olmak üzere birkaç şekilde kullanabilir. Seyahat için kullanılan hayvanlar Hippogriffler ve Thestrallerdir. Hippogriffler, Azkaban Tutsağı'ndan Buckbeak ile aynı hayvanlardır. Son olarak, seyahat etmenin son yöntemi hızlı seyahattir. Ancak bu bir open-world oyunudur ve yerlere gitmenin en iyi yolu diğer iki yöntemi kullanmaktır. Bu, sırları keşfetmenize ve birçok farklı şeyin kilidini açmanıza olanak tanır.

  Oynanış Ve Savaş

  Hogwarts Legacy, kitaplardan farklı büyüleruygulayan bir aksiyon RPG oyunudur. Birçoğu aynı olabilir, ancak çoğu da orijinaldir ve kitaplardakilerden tamamen farklıdır. Oyun bir RPG oyunuyla aynı formülü kullanıyor. Büyülerinizi koyabileceğiniz birkaç slotunuz var. Seviye atladıkça slot sayısı artacaktır. Bu, daha fazla büyü kullanmanıza izin verecektir.

  Artan büyü sayısı nedeniyle, artık savaşta daha fazla kombinasyon kullanabileceksiniz. Büyüler, Hogwarts Legacy'de savaşmak için ana varlıklarınızdır. Savaşta birçok farklı büyü kullanabilirsiniz. Birçoğu saldırı büyüleri olacak ve diğerleri destek büyüleri olacak. Destek büyüleri, düşmanlar arasındaki mesafenizi kısaltmak için kullanabileceğiniz kaldırma ve çekme büyüleri olabilir.

  Bu savaş büyülerine ek olarak, temel büyüler adı verilen keşiflerde kullanacağınız birkaç büyü vardır. Bu büyülerden birine Revelio denir. Bu, açık dünyayı keşfederken gizli sırları ortaya çıkarmanıza olanak tanır. Bu büyüler yuvalanabilir değildir ve her zaman kullanımdadır. Bu nedenle, D-pad'deharitalanırlar.

  Dahası, birkaç tür büyü de vardır. Basit büyü büyülerine ek olarak, oyunda Dark Arts'a da erişebilirsiniz. Bu Karanlık Sanatlar, öldürme laneti Avada Kedavra da dahil olmak üzere birçok lanet türünü içerir. Hogwarts Legacy'nin çok fazla büyüye sahip olacağını biliyoruz, bu yüzden oyuncular hepsini bulmak için ellerinden geleni yapmalılar. Daha fazla bilgi için oyun vitrinine göz atabilirsiniz.

  Hogwarts Mirasının Hikayesi

  Hogwarts Legacy, Harry Potter serisinin bir prequel'idir. Harry Potter ile doğrudan ilgili olmasa da, oyundaki olayların Harry Potter'ın Büyücülük Dünyası ile ilgili olduğu doğrulandı. J.K. Rowling bu hikayenin yapımında yer almıyor. Bunun yerine, bu oyunun hikayesini yazan Çığ Yazılımıdır. Warner Bros ile ilgili birçok oyun yapıyorlar ve Hogwarts Legacy bunlardan biri olacak.

  Hikaye, Hogwarts'ın rakibi olan kahramanımızı takip ediyor. Beşinci yaşın yaşındabu yüzden yıl sonundan önceki tüm yılları yakalaması gerekiyor. Ama eski büyüyü kullanmasına izin veren özel bir yeteneği var. Antik sihir, öğretmenleri için bile anlaşılmaz. Bununla birlikte, kahraman bunları keşfetmelidir.Geleceğini de şekillendirecek olan Hogwarts'ın sırları.

  Şimdiye kadar hikaye hakkında pek bir şey açıklanmadı. Sadece agoblin isyanının devam ettiğini ve bunun kahramanımızın yetenekleriyle bir ilgisi olduğunu biliyoruz. Eski sihir kısmı da şu ana kadar oldukça bilinmiyor. Ancak, burada ve orada kahramanın neden böyle güçlere sahip olduğunu açıklayabilecek birkaç teori var.

  Aslında, bir Reddit kullanıcısı olan u/smokedizar/HarryPotterGame alt dizininde çok tuhaf bir teori hakkında bir teori yazısı yaptı. Bu yazıda, kahramanın Merlin'insoyundan gelmesinin mümkün olduğunu iddia ediyor. Mantıklı çünkü oyun birçok bulmaca kullanarak Merlin'e çok işaret ediyor. Ayrıca eski büyüyü de kullanabilir, bu yüzden bu teori hiç de zor değil. Ancak hikayenin tamamı için oyunun çıkmasını beklemeliyiz.


  Hogwarts Legacy'de Yan Içerik

  Bildiğimiz gibi, Hogwarts Legacy bir open-world oyunudur, yani çok sayıda yan içeriğe sahiptir. Buna yan görevler, mini oyunlar, arenalar, zorluklar ve çok daha fazlası dahildir. Yan görevlere Hogwarts içinde ve dışında NPC'lerle konuşarak erişilebilir. Yan görevler, birinin kayıp eşyalarını bulmak veya belirli bir bulmacayı çözmek gibi çeşitli farklı görevleri içerebilir.

  Ayrıca oyunda biraz eğlenmek için oynayabileceğiniz mini oyunlar ve zorluklar bulunabilir. Ne yazık ki, Quidditch mini oyunu Hogwarts Legacy'de bir şey değil. Quidditch bu hikayenin olduğu zamanlarda icat edilmedi, ancak diğer mini oyunlar hala burada ve orada bulunabilir. Resmi Hogwarts Legacy web sitesinin SSS bölümüne göre, süpürgede yapabileceğiniz birkaç yarış zorluğu var.

  Bu mini oyunlara ek olarak, oyuncunun farklı düşman türlerine karşı savaşa girmesine izin veren oyunda arenalar da mevcuttur. Arenalardan biriSteam sayfasına göre oyunu ön sipariş ederek kilidini açabileceğiniz Darks Art Arena'yı içeriyor. Ayrıca ön siparişten birkaç harika ürünle kendinize fayda sağlayabilirsiniz.

  Tüm bunların yanı sıra “Gereksinim Odası” adında özel bir oda bulunmaktadır. Bu oda oyuncu için bir merkez oda gibidir ve burada porsiyonlar için bitki yetiştirebilir, her türlü canavar yetiştirebilir ve Hogwarts'taki yolculuğunuzda kullanacağınız eşyaları saklayabilirsiniz.

  Hogwarts Legacy Geliştiricileri Ve Yayıncıları

  Daha önce de belirtildiği gibi, Hogwarts Legacy'nin Çığ Yazılımı tarafından geliştirildiğini biliyoruz. Oyun Warner Bros. tarafından yayınlanıyor. Avalanche games, Warner Bros.'a ait farklı medya oyunlarını yaratan çok saygın bir oyun geliştirme stüdyosudur. Mortal KombatOrta Dünya serisi ve Lego serisi gibi oyunlar yapan harika bir stüdyo.

  Ayrıca Batman Arkham Üçlemesi’ni de yapmışlar. Batman Arkham City ve Batman Arkham Asylum, çıkış yıllarının Yılın Oyunlarıdır. Yine de son Gotham Knights oyunu da internetten çok eleştiri aldı. Bu yüzden insanlar Hogwarts Mirasının da böyle bir tedaviden muzdarip olabileceğinden endişeleniyorlar.

  Fragmanlara ve oyun vitrinlerine bakılırsa, durum böyle görünmüyor. Oyun harika görünüyor ve Arkham Üçlemesi gibi oyunlar yaratan Çığ geri döndü gibi görünüyor. En iyi Harry Potter oyununu oluşturmak için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar ve resmi Hogwarts Legacy YouTube kanalındaki oyun vitrin videolarını izlerseniz görülebilir.

  Çıkış Tarihi ve Platformlar

  Hogwarts Legacy'nin 10 Şubat 2023'te piyasaya sürüleceği doğrulandı. Oyunun piyasaya sürülmesine sadece iki hafta kaldı ve tüm hayranlar bu konuda son derece heyecanlı. İstediğiniz herhangi bir sitede ön sipariş verilebilir. Ön sipariş, Dark Arts seti, özel bir Hippogriff ve 72 saatlik özel erken erişim dahil olmak üzere size büyük avantajlar sağlayabilir.

  Hogwarts Legacy, Nintendo Switch de dahil olmak üzere tüm konsollarda piyasaya sürülecek. Daha eski bir konsolunuz varsa endişelenmeyin çünkü Hogwarts mirası aslında PS4'te ve Xbox One'da mevcuttur. Oyun PS5'te geliştirildi, bu nedenle PS5 veya başka bir konsolunuz varsa, optimum bir deneyim için PS5'e gitmenizi öneririz.

  Sonuç

  Bu, Hogwarts Legacy hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi sonuçlandırıyor. Bazı gerçek oyun görüntüleri görmek istiyorsanız, Hogwarts Legacy'nin resmi YouTube kanalınagöz atmanızı öneririz. Genel olarak Hogwarts Legacy hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, resmi web sitelerini kontrol etmenizi öneririz. Oyunun 10 Şubat 2023'te piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyoruz.To Top