Motorola Edge 40 Pro Design Render, Fiyat Küresel Lansman Öncesinde Devrildi

Moto Edge 40 Pro'nun Hindistan da dahil olmak üzere çok yakında çeşitli pazarlarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

AÇIK RENKLİ KISIM
  1. Edge 40 Pro önümüzdeki ay piyasaya sürülebilir.
  2. Muhtemelen yeniden markalanmış bir Moto X40 5G'dir.
  3. Moto Edge 40 Pro, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC'ye sahip olacak.   

Motorola, X40 5G'yi geçen yılın sonlarında Çin'de piyasaya sürdü. Şirket, yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile en son amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürdü. X40 5G'nin Edge 40 Pro şeklinde küresel pazar için yeni bir amiral gemisi akıllı telefon olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.Motorola'nın lansman detaylarını yakında açıklaması bekleniyor. Şirket, Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2023'te küresel pazarlar için Motorola Edge 40 Pro'yu duyurabilir. Cihazın, Çin varyantında bulunan donanımın aynısını paketlemesi muhtemeldir. Sızdırılan tasarım render'larına göre telefonu X40 5G ile aynı tasarıma sahip olarak piyasaya sürmesi de muhtemeldir. Bahşiş veren Sudhanshu Ambhore'a atıfta bulunan rapor, telefonun tasarım görüntülerini yükledi ve bu da yeni renk seçeneklerini de ortaya koyuyor. Küresel lansmandan önce bilinen Motorola Edge 40 Pro tasarım renderlarına, teknik özelliklerine ve diğer ayrıntılara bir göz atalım.

Motorola Edge 40 Pro Küresel Tasarım Renderleri

Motorola Edge 40 Pro, en yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile en uygun fiyatlı akıllı telefonlar arasında yer alacak. Moto Edge 40 Pro'nun Hindistan da dahil olmak üzere çok yakında çeşitli pazarlarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

Küresel varyantın sızdırılan görüntüleri, telefonun iki renk seçeneğiyle piyasaya sürüleceğini gösteriyor - Siyah ve Mavi.

Telefonun arkasında üçlü kamera kurulumu ve LED flaş için küçük bir kare şeklinde blok var. Kamera modülündeki metin, telefonun X40 5G'de de geçerli olan 50MP birincil kamera sensörüne sahip olduğunu doğruluyor. Arka panel kavislidir ve ortasına Motorola logosu tokatlanmıştır.

Ön tarafta, telefonun üst ortasında delik delme kesiği olan kavisli bir ekran var. Üst ve alt çerçeveler de çok incedir. Telefonun güç ve ses düğmeleri de sağ kenarda bulunur. Ekran içi parmak izi tarayıcısı da olacak.

Spesifikasyonlar açısından, telefonun Full HD+ çözünürlüğe sahip 6.67 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Ekran 165Hz yenileme hızına ve Corning Gorilla Glass Victus katmanına sahip olacak.

Yukarıda belirtildiği gibi, Edge 40 Pro bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC'ye sahip olacak. 12 GB'a kadar RAM ve 256 GB/512 GB dahili depolama ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefonun Çince versiyonunda LPDDR5 RAM ve UFS 4.0 depolama alanı var. 

Arkada üçlü kamera kurulumu yapacak. OIS'li 50MP birincil atıcı, 50MP ultra geniş açılı lens ve 2x optik zoom'lu 12MP portre lensi olacak. Özçekimler için telefon 60MP ön kamera sensörüne sahip olacak.

Cihaz 4600mAh pil ile paketleyecek. 125W hızlı şarjı ve 15W kablosuz şarjı destekleyecektir. Stereo hoparlörler ve bir USB Type-C bağlantı noktası olacak. Amiral gemisi telefonun 3,5 mm kulaklık jakı yoktur. Yaklaşık 197 gram ağırlığında olacak ve 161.3 × 73.9 × 8.5 mm ölçünecektir. 

Edge 40 Pro'nun Android 13 tabanlı MyUX 13'ü kutudan çıkar çıkmaz çalıştırması muhtemeldir. Appuals raporuna göre, Edge 40 Pro'nun 12GB + 256GB varyantı 850 EUR (kabaca 75.300 Rs) lansman fiyatına sahip olacak. 


To Top