Akıllı Telefonunuzu Kullanmadan WhatsApp Web Nasıl Kullanılır

 


WhatsApp, birkaç aydır kullanıcıların hesaplarını ikincil cihazlara bağlamalarına ve birincil akıllı telefon çevrimiçi olmadan mesaj gönderip almaya devam etmelerine olanak tanıyan bir özelliği test ediyor. Bu özellik artık hem Android hem de iOS sürümlerinde WhatsApp'ın en son güncellemesinde tüm WhatsApp kullanıcılarına resmi olarak sunuluyor.

Beta Kullanıcıları için Önceki Sürüm

Önceden, bağlantılı web tarayıcınızda bir konuşma yapabilmeniz için ana akıllı telefonunuzun hala internete bağlı olduğundan emin olmanız gerekiyordu.

Akıllı telefonunuzda bu özelliği etkinleştirirken, hala "Beta"da olarak etiketlenmiş özelliği seçmeniz gerekir. Etkinleştirildikten sonra, yeni bir cihaza yeniden bağlanmadan önce tüm cihazlarla bağlantınız kaldırılır. Bağlandıktan sonra, ana akıllı telefonunuzun çevrimiçi olup olmadığına bakılmaksızın sohbet edebilmeniz dışında hemen hemen aynı şekilde davranır. Ayrıca, mesajlar ve aramalar hala uçtan uca şifrelenmiştir.


Beta Kullanıcıları için Yeni Sürüm

Artık bağlantılı cihazlar, ana akıllı telefon çevrimdışı olduktan 14 gün sonrasına kadar mesaj alabilecek ve gönderebilecek. Bu, akıllı telefonunuzu geçici olarak kaybettiğiniz ve WhatsApp aracılığıyla insanlarla iletişim halinde kalmanız gereken bir durumdaysanız veya akıllı telefonunuzun pili bitiyorsa ancak bağlantılı bir bilgisayarın yakınındaysanız yararlı olabilir


Sınırlamalar

Ne yazık ki, iOS'ta bağlantılı bir cihazdan mesajları veya konuşma konularını silmenize izin vermeyen bir sınırlama var. Diğer sınırlama, bir tableti veya ikincil akıllı telefonu hala bağlayamamanızdır.

Özelliği kontrol etmek için WhatsApp'ın en son sürümüne güncelleyin ve üç noktalı menüye dokunun. Ardından "Bağlantılı cihazlar"a dokunun ve özelliği etkinleştirin

To Top