Android Şarj Cihazıyla iPhone Nasıl Şarj Edilir

 


Android Şarj Cihazıyla Bir iPhone Nasıl Şarj Edilir - iPhone'unuzu şarj etme işlemi oldukça basit görünebilir. Ancak telefonunuzu nasıl şarj ettiğinizin pilinin ne kadar dayandığını (özellikle uzun vadede) etkilediğini unutmayın.

Sonuç olarak, birçoğunuz muhtemelen bir Android şarj cihazı kullanarak iPhone'unuzu nasıl şarj edeceğinizi bilmek istersiniz (özellikle en yeni iPhone şarj cihazı olmadan geldiğinden). Ve evet, sizi her şeye dahil etmek için buradayız.

Küçük bir notla başlayalım. iPhone'lar ve Android cep telefonları tarafından kullanılan bağlantı türlerinin değiştiğini unutmayın.

Sonuç olarak, Apple'ın "onaylı" şarj cihazını ve belirli akıllı telefon modeliniz için gerekli şarj kablolarını kullanmak en iyi şansınızdır.

Bununla birlikte, özellikle yeni iPhone'unuzu bir Android şarj cihazı kullanarak şarj etmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç geçici çözüm vardır.

iPad'imi şarj etmek için bir Android şarj cihazı kullanabilir miyim?

Evet, iPad'inizi bir Android şarj cihazıyla şarj edebilirsiniz. Hem iPad'ler hem de Android cihazlar şarj etmek için USB kabloları kullanır, bu nedenle Android şarj cihazında bir USB bağlantı noktası olduğu sürece iPad'inizi şarj etmek için kullanabilmeniz gerekir.

iPad'i bir Lightning - USB kablosu kullanarak şarj cihazına bağlamanız yeterlidir ve tablet şarj olmaya başlamalıdır.

Bununla birlikte, bir Android şarj cihazı kullanmanın iPad'iniz için en hızlı şarj hızını sağlamayabileceğini unutmamak önemlidir. Apple, optimum şarj performansı için Apple markalı bir şarj cihazı kullanmanızı önerir.

Android Şarj Cihazıyla iPhone Nasıl Şarj Edilir

Bir iPhone'u şarj etmek için bir Android şarj cihazı kullanabilirsiniz. Hem Android hem de iPhone cihazları şarj etmek için USB kabloları kullanır, bu nedenle Android şarj cihazında bir USB bağlantı noktası olduğu sürece iPhone'unuzu şarj etmek için kullanabilmeniz gerekir.

Lightning - USB kablosu kullanarak iPhone'u şarj cihazına bağlamanız yeterlidir ve telefon şarj olmaya başlamalıdır.

Bununla birlikte, bir Android şarj cihazı kullanmanın iPhone'unuz için en hızlı şarj hızını sağlamayabileceğini unutmamak önemlidir. Apple, optimum şarj performansı için Apple markalı bir şarj cihazı kullanmanızı önerir.

iPhone'u şarj etmek için farklı bir telefon nasıl kullanılır

Bir Android telefon kullanarak bir iPhone'u şarj etmek oldukça kolaydır.

Gerekli olan tek şey, tıpkı harici bir pil kullanıyormuşuz gibi, iPhone'u ve Android cihazı bir Lightning USB Type-C konektörü kullanarak bağlamaktır.

Bağlantıyı kurar kurmaz iPhone'unuzun ekranındaki pil sembolünde bir şimşek görünecek ve pilin şarj olduğunu işaret edecektir.

Mevcut en iyi eylem şekli nedir? iPhone'unuzu Nasıl Doğru Şarj Edersiniz?

iPhone'unuzu verimli bir şekilde şarj etmek için Apple'ın resmi kablolarını ve şarj adaptörlerini kullanın (özellikle Apple'ın garanti düzenlemelerine uymak istiyorsanız). Daha önce de söylendiği gibi, iPhone'unuzu şarj etmek için Apple olmayan kabloları kullanmak teknik zorluklara neden olabilir.

Daha da önemlisi, iPhone'unuzun pil kapasitesi bu kablolardan ve güç adaptörlerinden etkilenebilir, bu da olmasını istemediğiniz bir şeydir.

Daha yeni bir iPhone'unuz varsa, bu Lightning-to-USB-C kablosunu 19.00 dolara alabilirsiniz. Ek olarak, bir güç adaptörü istiyorsanız, bu 20W USB-C güç adaptörünü (18,99 $) öneririz.

Daha eski bir iPhone'unuz varsa, 19.00 dolarlık bir Lightning-to-USB-A kablosu kullanmalısınız. Ayrıca Apple'ın 19.00 dolara mal olan 5W USB-A güç adaptörüne de ihtiyacınız olacak.

Artık bildiğiniz gibi, Lightning konektörü Apple cihazlarının bir özelliğidir. iPhone'un daha eski bir modeline sahip olsanız bile, az önce anlattığımız 20W USB-C dönüştürücü ile birlikte kullanabileceğiniz Apple'ın Lightning-USB-C kablosunu satın almaya devam edebilirsiniz. iPhone'unuz bununla mümkün olduğunca çabuk şarj olacaktır.

To Top