Android'de Engellenen Numaralardan Sesli Mesajlar Nasıl Kontrol Edilir

 


Android'de Engellenen Numaralardan Sesli Mesajlar Nasıl Kontrol Edilir 

Belirli kişilerden arama almak istemeyebilirsiniz veya belki de telefon sağlayıcınız size yasaklanmış telefon numaralarının bir listesini sağlamıştır. Her durumda, engellenen numaraların bıraktığı Android sesli mesajlarınıza nasıl erişeceğinizi kontrol edeceğim.

Telefon şirketiniz numarasını engellemiş olsa bile birinin sesli mesajlarını duymaya devam edebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda görsel sesli mesaj varsa, mesajlarını da dinleyebilirsiniz.

Ancak, engellenen numaraları görüntülemenize izin veren bir uygulama kullanmadığınız sürece, Android akıllı telefonunuzdaki mesajları duyamayacağınızı unutmayın. Bu, seçtiğiniz uygulamaya bağlı olarak birkaç gün sürebilir.

Android'de engellenen mesajları nasıl görebilirim?

Android cihazınızda engellediğiniz mesajları görüntülemek için gönderenin engelini kaldırmanız gerekecektir. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Android cihazınızda Mesajlar uygulamasını açın.
  2. Ayarlar menüsüne erişmek için uygulamanın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.
  3. Uygulamanın ayarlarını açmak için "Ayarlar"a dokunun.
  4. Engellenen numaraların listesini görüntülemek için "Engellenen numaralar"a dokunun.
  5. Engelini kaldırmak istediğiniz numaraya dokunun.
  6. Numaranın engelini kaldırmak için "Engellemeyi Kaldır"a dokunun.

Gönderenin engelini kaldırdıktan sonra, engellenirken gönderdikleri mesajları görebileceksiniz.

Bir gönderenin engelini kaldırmanın gelecekte sizinle tekrar iletişime geçmelerine de izin vereceğini unutmayın. Gelecekte gönderenden mesaj almak istemiyorsanız, mesajlarını görüntüledikten sonra tekrar engellemeniz gerekecektir.

Android'de Engellenen Arayanlar Sesli Mesaj Bırakabilir mi?

Android'de Engellenen Arayanlar Sesli Mesaj Bırakabilir mi? Evet, ancak yalnızca premium bir müşteriyseniz. Sonuçta, premium kullanıcılar ücretsiz avantajlardan yararlanamadığı için ödeme yapan bir abone olmanız gerekir. Bir sayıyı engellemek için aşağıdaki işlemleri yapın:

Önce telefon numarasını engellemelisiniz. Bir numarayı engellemek cep telefonunuzun sesli mesaj almasını engellerken, arayanın sesli mesaj bırakmasını yasaklamaz.

Ek olarak, üçüncü taraf uygulamaları kullanarak engellenen numaraları spam olarak işaretleyebilir, böylece bunları yok sayabilirsiniz. Ancak, engellenen numaralar size sesli mesaj bırakamaz. Bir numarayı engellemenin aramaların gelmeye devam etmesini engellemeyeceğini anlamak çok önemlidir.

Engellenen arayan, engellendikten sonra bir bildirim veya zil sesi almaz, ancak sesli mesajınızı başka bir telefona iletebilirsiniz.

Engellenen arayanlar size yine de e-posta veya kısa mesaj gönderebilir. Bir ücret karşılığında, bazı taşıyıcılar belirli bir numarayı engelleyecek bir engelleme hizmeti sunar. Bu tür hizmetler Verizon, AT&T ve Sprint tarafından sağlanmaktadır. Hizmet için aylık ücret yaklaşık 4,99 $ olacaktır.

Engellenen Sesli Mesajları Nasıl Dinleyebilirim?

Android'de engellenen sesli mesajları nasıl görüntüleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Servis ağınız bir numarayı engelleyerek etkilenmez, ancak aramalar sesli mesajınıza yönlendirilmez.

Engellediğiniz numara, sim kartınızı değiştirirseniz yeni telefonunuzu arayabilir. Bu durumda, bu sesli mesajları görüntülemek için Ayarlar > Telefon> Engellenen Mesajlar'a gidin.

Android'de, engellenen sesli mesajları görüntülemek için önce mesajlaşma uygulamasının kilidini açmanız gerekir. Oraya vardığınızda, ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktayı arayın.

Ardından, "Engellenen mesajlar"ı seçin. Bu, telefonunuzun engellenen tüm mesajlarını gösterecektir. Ek olarak, her mesajı ayrı ayrı duyma seçeneğiniz vardır. Bireysel mesajları görüntülemek ve dinlemek için bir kişinin adına veya telefon numarasına dokunabilirsiniz.

Android'de Engellenen Numaralardan Sesli Mesajlar Nasıl Kontrol Edilir

Android cihazınızda engellenen bir numara varsa sesli mesajlarınızı nasıl kontrol edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Bunu telefonunuzdaki Menüye giderek (bazı cihazlarda bu, Menü tuşuna basıp Ayarlar'ı seçerek yapılabilir), ardından Telefon'u seçerek yapabilirsiniz. Telefon Seçenekleri altında Sesli Mesaj'a gidin ve tıklayın

Sesli mesaj ekranında tüm sesli mesajlarınızın bir listesini görüntüleyebilirsiniz. Dinlemek istediğiniz sesli mesajı seçin ve oynat'a basın.

Telefonunuzun uygulaması, ardından

Telefon numaranız engellenmiş olsa bile sesli mesaj alabilirsiniz. Telefon uygulamasını açın ve engellenen bir numarada kalan sesli mesajları kontrol etmek için engellenen numarayı girin. Arama geçmişi, kalan yeni sesli mesajları gösterecektir.

"Üç nokta" düğmesine basarak menüden "Ayarlar"ı seçin.

Bir Android cihazda, engellenen numaraların bıraktığı sesli mesajları kontrol etmek için menü düğmesinden (üç nokta) "ayarlar"ı seçin. Ayarlar ekranında "sesli mesaj"a gidin ve ona dokunun. Sesli mesaj sayfasında sesli mesajınızı kontrol etmek için kullanmak istediğiniz telefon numarasına dokunun. Numara engellenmemişse mesajları dinleyebilirsiniz. Numara engellenirse mesajları okuyamaz veya onlar hakkında herhangi bir bilgi görüntüleyemezsiniz.

"Telefon"u seçin

Engellenen bir numaranız varsa, telefonunuzdaki sesli mesaj hizmetini kullanarak sesli mesajlarınızı kontrol edebilirsiniz. Ana menüden "Telefon"u seçin ve bunu başarmak için engellenen numarayı girin. Engellenen telefonunuzla ilişkili sesli mesaja erişiminiz varsa sesli mesajlarınızı dinleyebilir ve silebilirsiniz.

"Engellenen Sayılar"ı bulmak için aşağı kaydırın.

Aşağı kaydırıp "Engellenen Numaralar"ı seçerek, engellenen numaraların bıraktığı sesli mesajları kontrol edebilirsiniz. Sesli mesajlarınıza erişmek için bulduğunuzda engellenen numaraya tıklayabilirsiniz.

Üzerine dokunarak iki ok çıkıntısı olan beyaz bir buluta benzeyen simgeyi seçin.

Engellenen kişilerden gelen sesli mesajlar, onları aldığınızda çalmaz. Engellenen bir numaradan gelen bir sesli mesajın zaten oynatılıp çalınmadığını görmek için iki ok işaret eden beyaz bir bulutun görüntüsüne dokunabilirsiniz.To Top