Apple, yeni bir destek videosu yayınlayarak kullanışlı bir iPhone özelliğini tanıtıyor

 


Hey iPhone kullanıcıları, Apple cihazınızda Sanal Arama adlı bir özelliğiniz olduğunu bilmenizi istiyor. Bugün şirket, ne yaptığını ve nasıl kullanabileceğinizi açıklamak için YouTube'daki Apple Destek kanalında bir video bile yayınladı. Bu bağlantıya dokunarak okuyabileceğiniz konuyu kapsayan bir destek sayfası da bulunmaktadır. Bu özellik, evcil hayvanlar, sanat ve simge yapılar dahil olmak üzere ahizenizdeki belirli Apple uygulamalarında bulunan görüntülerden belirli şeyleri tanıyabilir ve konu hakkında size daha fazla bilgi sağlar.

Mail, Mesajlar, Notlar gibi uygulamalarda, bir görüntüye dokunup basılı tutun ve ardından bilgi düğmesine dokunun (ışıltılı bir dairenin içindeki küçük harf "i"). Safari'de seçenekler menüsünde "Ara"ya dokunun. Daha sonra fotoğrafın içinde veya altında bir simge göreceksiniz. Evcil hayvanlar ve hayvanlar için bir pençe baskı simgesi veya çiçekler ve bitkiler için bir yaprak simgesi olabilir. İnternetten ve Siri Bilgisinden daha fazla bilgi almak için simgeye dokunun. Ayrıca internetten itlaf edilen konunuza benzer resimler de gösterilecektir.

Bu arada, "i" simgesinde ışıltısız bir daire varsa, bu, Görsel Arama'nın o resim için mevcut olmadığı anlamına gelir. Visual Look Up, iOS'taki Google uygulaması aracılığıyla erişilebilen Google Lens'in sınırlı bir sürümü gibidir. iOS'ta Google Lens'i açmak için ekranın üst kısmındaki arama alanının sağ tarafındaki kamera simgesine dokunun. İkincisi, daha geniş bir bilgi kavrayışına sahiptir ve belirli bir ürünü nereden satın alabileceğinizi ve çeşitli perakendeciler arasında fiyatın ne olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır.

Belki de Apple gelecekte Visual Look Up'ı genişletmeye ve Google Lens'e meydan okumaya çalışacaktır. Ancak şimdilik oldukça sınırlı ve Lens, Google Arama ve Asistan tarafından desteklenme avantajına sahip.

Apple, "iPhone'unuzda Görsel Arama'yı kullanmak için iOS 15 veya sonraki bir sürüme ihtiyacınız var. iPadOS 15.1 veya sonraki modellerde Görsel Arama, iPad Pro 12,9 inç (3. nesil) veya üstü, iPad Pro 11 inç (tüm modeller), iPad Air (3. nesil) veya üstü, iPad (8. nesil) veya üstü veya iPad mini (5. nesil) veya üstü için kullanılabilir."
To Top