Apple'ın karma gerçeklik kulaklığı Haziran ayında WWDC'de görücüye çıkacak

 


Apple'ın sıkla sık ve henüz-materialized olmayan karma gerçeklik kulaklığının Haziran ayında şirketin yıllık geliştirici konferansında tanıtıldığı söyleniyor. AR/VR kulaklık görünüşe göre 2015'ten beri üzerinde çalışılıyor! Bu yılın Ocak ayına itilmeden önce Haziran 2022'de açıklanması, ardından tekrar "ilkbahara" ertelenmesi gerekiyordu, ancak şimdi bir kez daha Haziran ayına kadar itilmesi gerekiyordu.

Tabii ki, tüm bu bilgiler doğrulanmamış söylentilerden geliyor, bu yüzden bu sayıda gecikmenin Cupertino'da dahili olarak gerçekleşip gerçekleşmediğini sadece Apple gerçekten biliyor. Mesele şu ki - uzun zaman oldu ve hala yapılması gereken bazı şeyler var.


En son gecikme, hala ütülenmesi gereken donanım ve yazılım sorunları nedeniyle geliyor. İddiaya göre, en son erteleme kararı bu ayın başlarında verildi. Cihaz Haziran ayında Apple'ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansı'nda (WWDC) duyurulacak olsa da, yalnızca "yılın daha sonra" kullanıma sunulması bekleniyor. Bugünkü rapor, "zamanlamanın her zaman tekrar değişebileceği" konusunda uyarıyor, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Öte yandan Apple, değeri ne olursa olsun "mümkünse cihazı 2023'ün sonuna kadar piyasaya sürme niyetinde".

Rapora göre, karma gerçeklik kulaklığı Apple'ın "bir sonraki büyük girişimi" olacak, bu da şu anda gelirinin %50'sinden fazlasını oluşturan iPhone satışlarına olan bağımlılığını azaltmak için para kazanmak istediği bir sonraki ürün kategorisi olduğunu söylemenin güzel bir yolu. Elbette bunda yanlış bir şey yok, ancak görülmesi gereken şey, Apple'ın tüm bu fikri ana akım tüketiciler için buna değecek kadar sihir yapıp yapamayacağıdır. Şimdiye kadar, tüm kulaklıklar bu konuda başarısız oldu. Apple'ın elbette rakiplerin hantal olduğu yerlerde yeni ürünleri "sadece çalışmasını" sağlamak için yenilik yapma geçmişi var, bakalım ne olacak. Sonra tekrar, şirket görünüşe göre kulaklığı için yaklaşık 3.000 dolar talep etmeyi planlıyor, bu da onu varsayılan olarak oldukça niş hale getiriyor 

To Top