Başka bir Sony mid-ranger Android 13'e yükseltiliyor

 


Sony, mobil işiyle ilgili beklentileri düşürmiş olabilir, ancak bu Japon şirketinin yeni ürünlere yatırım yapmayı bıraktığı anlamına gelmez. Akıllı telefon pazarındaki şiddetli rekabet nedeniyle Sonymobil bölümünü küçültmek zorunda kaldı, bu da her yıl daha az telefon aldığımız anlamına geliyor.

Olumlu tarafı, Sony'nin Android işletim sistemi güncellemelerini eskisinden çok daha hızlı sağlamasına izin vermelidir. Ne yazık ki, bu her zaman olmuyor, ancak en azından sadık hayranlar bir noktada güncellemelerini almaya devam ediyor

Sony, tüm uygun telefonlarını Android 13'e getirerek biraz ilerleme kaydetmiş olsa da, güncellemeyi almak için bekleyen telefonlar hala var. Xperia 10 III yakın zamana kadar bu cihazlardan biriydi. XDA Geliştiricileri, bir güncellemenin donanım yazılımı sürüm 62.2 ile etiketlendiğini bildiriyor. A.0.367 şimdi belirli Avrupa ve Asya ülkelerinde Sony Xperia 10 III'e yayılıyor.

Küresel çift SIM (XQ-BT52) bu güncelleme için uygundur, ancak diğer bölgelerde sürüm süreleri farklı olabilir. Değişiklik günlüğü, güncellemenin Ocak 2023 güvenlik yamasını içerdiğini doğruluyor, ancak telefona çok daha fazla değişiklik geliyor.

Örneğin, yeni bir kilit ekranı, yepyeni bir Hızlı ayar paneli ve Kamera uygulamasında çeşitli değişikliklerle birlikte Sony Xperia 10 III birimlerine gidiyor. Sony, bu Android 13 güncellemesinde yer alan bazı değişiklikleri özetledi, bu yüzden bunları kontrol ettiğinizden emin olun.

Xperia 10 III, HDR ve 1B renkleri destekleyen mükemmel 6 inç OLED ekranı sayesinde piyasadaki en ilginç orta sınıf akıllı telefonlardan biridir. İlk olarak 2021'de piyasaya sürülen Xperia 10 III'ün, Sony telefonu desteklemeyi bırakmadan önce bir büyük Android işletim sistemi güncellemesi daha alması çok muhtemeldir.

Xperia 10 III'ünüzü Android 13'e yükseltmeyi planlıyorsanız, kullanıcı verilerinizin yazılım güncellemesinden etkilenmemesi gerektiğini unutmayın. Ancak, Android 13'e yükselttikten sonra önceki bir yazılım sürümüne geri dönmek artık mümkün olmayacak, en azından resmi yollarla değil.

To Top