Google Pixel Fold, Galaxy Z Fold4'ten daha ağır olacak ve daha büyük bir pil paketleyecek

 


Google'ın ilk katlanabilir akıllı telefonunun çok uzun zamandır söylentileri var, ancak sonunda bu yıl piyasaya sürülecek. Sızdırılmış CAD tabanlı renderlarda zaten gördük ve bugün yeni bir rapor ağırlığından bahsediyor.

Görünüşe göre Pixel Fold, aslında ana rakibi olarak hizmet verecek olan cihaz olan Samsung'un Galaxy Z Fold4'ünden daha ağır olacak. Bu, en azından bir dereceye kadar, bugün çıkan diğer habere, yani Pixel Fold'un Samsung'dan daha büyük bir pile sahip olacağına bağlı olabilir.


Bize tam olarak ne kadar büyük olduğu söylenmiyor, sadece "pil boyutu 5.000 mAh'ye daha yakın, ancak yine de çok altında olacak". Z Fold4'ün 4.400 mAh'sine ve Oppo Find N2'nin 4,520 mAh'sine kıyasla 5.000 mAh'ye daha yakın, yani. Yani o zaman 4.700 mAh civarında mı tahmin ediyoruz?

Ağırlıkla ilgili referans noktaları için, Z Fold4'ün terazileri 263 g'de bahşişlendirdiğini unutmayın. Bu yüzden bugünün söylentisinin kaynağı, Pixel Fold'u ağırlık olarak küçük bir tablet olarak düşünmemizi söylüyor, bu da küçük bir tablet boyutunda olmayacağı düşünüldüğünde kulağa o kadar da heyecan verici gelmiyor.


Yukarıdaki görüntünün, katlanmamış Pixel Fold'un (kırmızı renkte) boyutunu, açılmamış Find N2'nin (yeşil renkte) boyutunu, açılmamış Galaxy Z Fold4 (mavi renkte) ile karşılaştırdığı iddia ediliyor. Find N2 gibi, Pixel Fold'un da katlanmamış ekranı da Z Fold4'ünki gibi dikey değil yatay modda olacaktır.

Google'ın lansmanlarının sızdırılmış bir yol haritasına göre, Pixel Fold geleneksel olarak Mayıs ayında gerçekleşen Google I/O geliştirici konferansında veya "etrafında" resmi hale gelmelidir.

To Top