Google TV kendine bir Android widget'ı aldı. Bir nevi.

 


Google TV Android uygulamasının en son sürümü bir widget aldı. Harika! Ama biraz sınırlı geliyor. Görünüşe göre Google silahı atladı ve beklenenden biraz daha erken serbest bıraktı. Ya da en azından 9to5Google'dan gelen bu raporun işaret ettiği şey bu.

Buna aşina değilseniz, Google TV tüm akış aboneliklerinizi tek bir yerde birleştiren bir hizmettir. Özel uygulaması, ücretsiz hizmetten yararlanmak için ihtiyacınız olan şeylerden biridir, ancak aynı zamanda bir Chromecast'e veya Google TV ile birlikte gelen bir TV'ye de ihtiyacınız olacaktır. İsterseniz bir uzaktan kumanda da alabilirsiniz - Google'ın yaptığı bir uzaktan kumanda - ancak uygulamanın zaten bunun için bir özelliği var.

Peki Google TV'nin neden bir widget'a ihtiyacı var? Dürüst olmak gerekirse, gördüğümüz kadarıyla, bu daha çok bir widget üzerinde çalışıldığını doğruluyor. Şu anda, widget yalnızca Android 13 QPR2'nin en son sürümünü çalıştıran Pixel 7 Pro telefonlara yerleştirilebilir.

Bu kişiler arasındaysanız, Google TV uygulamasını indirebilirsiniz ve bu size ekranınıza 4×5 widget yerleştirme konusunda eşsiz bir fırsat sağlayacaktır. Ve bunu yaptıktan sonra, daha küçük bir yatay çubuğa küçülecektir. Ya?


Şu anda, Google TV widget'ı aşağıdakileri yapmanıza izin verecektir:

  • Klavyenizi açmak için büyütece tıklayın (evet, kafa karıştırıcı)
  • Google TV sanal uzaktan kumandasını açmak için uzaktan kumandaya dokunun
  • Uygulamayı açmak için ortadaki Google TV logosuna dokunun


Bunun tam olarak Big G'nin amaçladığı gibi nasıl çalışmayabileceğini görmek roket bilimi diploması almaz. Özellikle widget'ın fedakarlık yapmanızı beklediği ekran gayrimenkul miktarını göz önünde bulundurduğunuzda, yalnızca üç işleve sahip küçük bir şerit görüntülemek için. Ve evet, bu, onu yeniden boyutlandırmanıza izin vermeyeceğini onaylama şeklimizdir.

Ancak bu, düzgün çalışan bir Google TV widget'ı almak için sizi heyecanlandırabilir. Belki Hulu'nun adımlarını takip edecek ve ilginizi çekebilecek bir içerik listesi görüntüleyecektir veya uzaktan kumandanın işlevsel bir kopyası olabilir ve bu da uygulamanın kendisini açmak zorunda kalmama çabasından tasarruf etmenizi sağlar. Bu düzgün olurdu, değil mi?

Android, çok sayıda widget'a ev sahipliği yapar ve bunların çoğu Google'ın kendisine aittir, bakımı yapılır ve düzenli olarak güncellenir. Ancak bu, kullanıcıları çok fazla cezbetmiyor gibi görünüyor. Google TV widget'ı gerçekten tamamlandığında, kullanıcıların kullanması için daha fazla neden sunacağını umalım.

To Top