Google uygulama içi tarayıcıları geliştiriyor, artık ekranı uygulamayla paylaşabilirler

 


Birçok Android uygulaması web içeriğini kendi içinde görüntüler - bu, örneğin Gmail'deki bir bağlantıya dokunurken kullanıcının uygulama ve tarayıcı arasında ileri geri sıçramasını önler. Bunu yapmanın bir yolu WebView bileşenini kullanmaktır, ancak Google, Özel Sekmelerin daha iyi bir çözüm olduğuna inanıyor ve şimdi birkaç iyileştirmeyle onları daha da iyi hale getirdi.

Birincisi Kısmi Özel Sekmeler. Tüm ekranı doldurmak yerine, web içeriği artık yalnızca yarısını kapsayabilir, bu da uygulamayı kullanmaya devam edebileceğiniz için çoklu görev deneyimini geliştirir (örneğin, e-postayı okumaya devam edin). Aynı etkiyi elde etmek için split-screen modu gibi bir şey kullanabilirsiniz, ancak bu ekstra etkileşim gerektirir. Uygulama geliştiricisi kısmi sekmenin başlangıç boyutuna karar verir, kullanıcı tercih ederse tam ekrana geçmekte hala özgürdür.

Özel Sekmeler, kullanıcının tercih ettiği web tarayıcısı tarafından sağlanan bir özelliktir. Bu tarayıcı Kısmi Özel Sekmeleri desteklemiyorsa, bunun yerine tam ekran bir sekme kullanılacaktır. Açıkçası, Chrome bu özelliği destekliyor, ancak diğer tarayıcılar da destekliyor.

Chrome'u seçerseniz, özel sekme, metin alanları ve şifre alanları için otomatik doldurma dahil olmak üzere Chrome'un olağan özelliklerini destekleyecektir.

To Top