iPhone 15 Pro renderleri daha ince çerçeveler, kıvrımlı tasarım, USB-C bağlantı noktası gösteriyor
 iPhone 15 Pro'nun bu sonbaharda Pro Max ve diğer iki modelle birlikte, büyük olasılıkla Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yine de, Şubat ortasındayız ve yaklaşan telefonun ilk spekülatif görüntülerine zaten sahip görünüyoruz. Bunlar CAD tabanlıdır, bu nedenle kenarları oldukça pürüzlüdürler, ancak yine de hiç yoktan iyidirler.

Bu tür CAD dosyaları, yeni ürünlerin piyasaya sürülmesinden önce Apple tarafından Asya'daki aksesuar üreticilerine gönderilir, böylece yeni iPhone resmiyet kazandığında ürünlerini hazır hale getirebilirler. Bu durumda (cezalandırma amaçlı - okumaya devam edin), bu render'ların dayandığı CAD dosyalarının, görünüşe göre onları ilk alan Çinli bir vaka oluşturucudan kaynaklandığı söyleniyor.

Tamam, giriş bir yana, bakalım yenilikler neler. Gördüğünüz gibi ve birçok kez söylendiği gibi USB-C bağlantı noktası nihayet bu yıl iPhone'lara geliyor. Sonra çerçeveyi biraz daha kıvrımlı hale getiren ve ayrıca camı çerçeveye doğru kıvıran yeni tasarım var. Bu sonuç çıkarsa, telefonun tutulmasını çok daha kolay hale getirecektir.


Arkadaki kamera tümseği görünüşe göre iPhone 14 Pro'lardan daha kalın, bu da muhtemelen daha büyük sensörlerle bu alanda daha fazla iyileştirme için olacağımızı gösterebilir. Kamera adasının içindeki üç kameranın ve LiDAR tarayıcısının düzenlenmesi geçen yıla göre değişmeden kaldı.


Ses düğmeleri artık uygun düğmeler olmayabilir, ancak daha önce söylendiği gibi kapasitif düğmeler olabilir. Sessiz anahtarı da eskisinden daha küçük ve daha yuvarlak bir şekilde yeniden tasarlandı. iPhone 15 Pro'nun ekran boyutunun ve çözünürlüğünün, selefininkilerle aynı olmasa da benzer olması bekleniyor, ancak panel daha ince çerçevelere sahip olacak, bu nedenle genel olarak yeni cihaz marjinal olarak daha küçük olacak. Dinamik Ada hala orada ve iPhone 14 Pro'dakiyle aynı görünüyor.
To Top