iPhone için WhatsApp Yakında Kullanıcıların Sesli Mesajları Yazmasına İzin Verebilir

 WhatsApp, sesli mesajları yakında iPhone'lar için metin özelliğine aktarmaya hazırlanıyor

AÇIK RENKLİ KISIM
  • WhatsApp, Sesli Mesajları Yaz özelliğini tanıtacak şekilde ayarlanmıştır.
  • iPhone için bir beta güncellemesinde bulundu.
  • Bu özellik, sesli mesajların metne aktarılmasına yardımcı olacaktır.

Meta'ya ait WhatsApp, kullanıcı sayısını artırmak için uygulamasını birçok özellik ile güncelliyor. Son zamanlarda, WhatsApp uygulamasının Android beta uygulaması bir arama planlama özelliği ile bulundu. Android uygulaması ayrıca kısayolları, sabitlenmiş mesajlarısesli durum mesajlarını paylaşmayı, profil halkalarını, benim için silme seçeneğini ve daha fazlasını test ederken bulundu. WhatsApp, iOS kullanıcıları için 23.3.0.73 sürümüyle yeni bir beta güncellemesi yayınladı.WaBetainfo tarafından hazırlanan bir rapor, sürümün sesli mesajları kopyalama özelliğini getirdiğini ortaya koyuyor. Beta güncellemesi TestFlight beta programından geçti. Bu nedenle, özellik iPhone kullanan normal beta kullanıcıları için mevcut olmayacaktır.

Sesli Mesajları Metin Özelliğine Dönüştürme Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Hatırlamak gerekirse, 2021'de WhatsApp'ın sesli mesajları metne transkribe etmeyi planladığına dair bir rapor vardı. Daha sonra teknik komplikasyonlar nedeniyle gelişimin durdurulduğuna dair bir rapor vardı. Son olarak, birkaç yıl sonra, WhatsApp'ın iPhone kullanıcıları için bu özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. iOS için WhatsApp beta, sesli mesajları yazma özelliğini ekler.

iPhone kullanan WhatsApp beta kullanıcıları, sesli mesajları metne aktarmak için bu özelliği kullanabilir. Bu özellik, sesli mesajda söylenenleri belirlemeye ve sesi metne dönüştürmeye yardımcı olacaktır. Bu özellik, genellikle kişinin tüm sesli mesajları duymakla ilgilenmediği durumlar olduğu için birçok kullanıcı tarafından takdir edilecektir.

Daha önce, Meta'ya ait dev sesli mesajlar için hız kontrolleri getirmişti. Bu özellik, kullanıcıların sesli mesajları 1,5x veya 2x'te dinlemelerine izin verdi. Son olarak, sesli mesajları transkripte etme seçeneği, kullanıcıların onu bir metin mesajı gibi okumasını sağlayacaktır. Ancak özellik geliştirilmekte olduğu için birçok sınırlaması vardır

WaBetaInfo tarafından sağlanan yukarıdaki ekran görüntüsü, sesli mesajlar transkripsiyonlar için seçilen dilden farklı bir dildeyse transkripsiyonun kullanılamayacağını ortaya koymaktadır. Uygulama, kelimeleri tanımlayamadığına dair bir uyarı bildirimi gösterecek ve transkripsiyon dilini değiştirme seçeneği önerecektir.

WhatsApp, özelliğin kullanılabilirliği ve transkripsiyon için desteklenen dil sayısı hakkında henüz yorum yapmadı. Uygulama, ses verilerini sunucusuyla paylaşmaz ve transkripsiyon özelliği kullanıcıların gizliliğini etkilemez. Kısacası, önceden indirilmiş dil paketlerini kullanarak WhatsApp, sesi yerel olarak metne işleyecektir.

Birçok kullanıcı, sesli mesajlarının tehlikeye girmeyeceği için rahatlayacaktır. Transkripsiyon özelliği, güvenlik nedeniyle son iOS kullanıcıları için mevcut olabilir. WhatsApp ayrıca güncelleme ile belge paylaşılırken oluşan sorunları da düzeltir.WhatsApp'ın verileri onlarla paylaşmadan transkripsiyon için Apple'ın konuşma tanıma teknolojisini kullandığı bildiriliyor.


To Top