Oppo 2024'te kendi SoC'sini başlatacak

 


Akıllı telefon şirketleri, cihazlarının işleme ve hesaplama modelleri üzerinde daha fazla kontrol elde etmek için genellikle kendi çiplerini sunar. Oppo'nun zaten kendi NPU MariSilicon X'i ve MariSilicon Y adlı bir bağlantı çipi var, ancak yine de gerçek bir SoC - system-on-a-chip'ten yoksun.

Tayvan'ın Hsinchu kentindeki yabancı bir yatırım forumunda konuşan bir Mediatek yöneticisine göre Oppo, rekabet avantajını korumak için gerçek bir yonga setine sahip olmak istiyor. İçeriden biri, Guangdong üreticisinin çiplerini zaten bantladığını ve 2024'te piyasaya çıkacağını ortaya çıkardı.

Bantlama, elektronik tasarımda bir terimdir, yani entegre devreler için tasarım süreci zaten tamamlanmıştır ve ürün üretime gönderilmeye hazırdır.

Hsinchu'da gerçekleşen konferans bir tesadüf değil - kuzeybatı Tayvan'daki şehir, TSMC'nin genel merkezini kurduğu yerdir ve Oppo ile üretici ortağını görebilir veya görmeyebiliriz.

Önceki raporlar, Oppo'nun Pekin, Shenzhen ve Şangay da dahil olmak üzere Çin genelinde IC tasarım merkezleri kurmak için 10 milyar CNY'den (yaklaşık 1,4 milyar dolar) fazla yatırım yaptığını ortaya koydu.


To Top