PC'nize animasyonlu bir duvar kağıdı nasıl yerleştirilir

 


PC'nize animasyonlu bir duvar kağıdı nasıl yerleştirilir - Bu benzersiz görünümü garanti etmek için PC'nize animasyonlu bir duvar kağıdı koymak ister misiniz? Bu kılavuzda Canlı Duvar Kağıdını nasıl kullanacağınızı bilin.

Zaman zaman bilgisayarımızın yüzünün donuk olduğunu hissedebiliriz ve onu karıştırmamız gerekir. PC'ye animasyonlu bir duvar kağıdı koymak bu sorunu zaten çözüyor olabilir, bu yüzden bunu bizim için yapan bir programı bilmeye değer. Sizin için iki seçenek ayırdım, hangisini zaten biliyorsunuz?

PC'nize animasyonlu bir duvar kağıdı nasıl yerleştirilir

  1. Uygulamayı edinin Microsoft Store'da, bulmak için uygulama adını "Canlı Duvar Kağıdı" yazın. Ardından PC'nize yüklemek için "Satın Al" düğmesine tıklayın. Ücretsiz olduğunu unutma;
  2. Kütüphaneden seçim yapın Uygulamayı açar açmaz PC'nizde animasyonlu bir duvar kağıdı ayarlamak için birkaç seçeneğiniz olacak. Kitaplığın önceden yüklenmiş bazı seçenekleri var. Bunlardan herhangi birini kullanmak istiyorsanız, yakında "Aktif Duvar Kağıdı" alanına eklenecek olan resme tıklamanız yeterlidir;
  3. Düzeni seçin "Etkin Duvar Kağıdı" düğmesine tıklayarak, duvar kağıdı düzenini ayarlama seçenekleriniz olacaktır. Çoğaltmak, genişletmek, yalnızca seçilen ekranda bırakmak ve hatta her şeyi ekran koruyucu olarak ayarlamak mümkündür.
  4. Özelleştir Son olarak, PC'nize indirilen bir URL'den veya dosyadan animasyonlu bir resim eklemek istiyorsanız, "+ Ekle" düğmesine tıklamanız gerekir. Ardından, hangi duvar kağıdını koymak istediğinizi seçmek için "Gözat" veya "URL Gir" seçeneklerini kullanın.

Lively Wallpaper ne kadar pratik olsa da, bilgisayarınızdan biraz gerektirdiğini, yani bir sonraki seçenek gibi çökmelerin meydana gelebileceğini belirtmekte fayda var. Her neyse, masaüstünüzü çok fazla stil ile bırakmanıza izin veren bir alternatiftir.

Wallpaper Engine de iyi bir seçenek mi?

Steam mağazasında 9,99 BRL'ye mal olan bu uygulama, PC'ye duvar kağıdı koymaya hizmet eder, ancak Lively Wallpaper'dan çok daha fazla özelliğe sahiptir. Yarasanın hemen dışında, ister zaten animasyonlu ister hala statik olan görüntüler için olsun, birkaç özelleştirme aracı getiriyor.

16:9, 21:9, 16:10 ve 4:3 dahil olmak üzere farklı çözünürlükler ayarlayabilirsiniz. Ayrıca birden fazla monitör ve fare kontrollü animasyon desteği bulunmaktadır. Canlı Duvar Kağıdı gibi, bu uygulama da bir oyun çalışırken duvar kağıdının duraklamasına neden olur.

Öte yandan, low-intermediate bilgisayar sahipleri için bu en iyi alternatif olmayabilir. Bunun nedeni, Wallpaper Engine'in çok fazla RAM belleği gerektirmesidir, yani bilgisayarınız nispeten zayıfsa, birçok çökme ve/veya çökme bekleyebilirsiniz.

Geliştiriciye göre bu uygulamayı kullanmak için ideal bellek Windows 11'de 2048 MB RAM'dir.

Bilgisayarınıza sadece animasyonlu bir duvar kağıdı koymak istiyorsanız, en iyi seçim mümkün olduğunca az gerektirecek bir uygulama kullanmaktır.

O zaman Canlı Duvar Kağıdı ihtiyacınızı karşılayabilir. Ancak, daha fazla özelleştirme özgürlüğü istiyorsanız, Wallpaper Engine makinenizden daha fazlasını talep etse bile her şeyi daha yoğun bir şekilde sunar ve sunar.


To Top