Prime Video'da altyazılar nasıl ayarlanır?

 


Prime Video'da altyazı nasıl ayarlanır - Netflix'te ve buna benzer hizmetlerde eğlenmek için içerik seçtiğimizde bekleyebileceğimiz en az şey, farklı yapımlara katılan karakterlerin söylediği her şeyi tam olarak anlamaktır.

Tam da bu nedenle, Amazon Prime Video altyazılarını nasıl yapılandıracağınızı bilmenin, bu platformda en sevdiğiniz dizilerin ve filmlerin keyfini daha fazla çıkarmanıza izin vereceğine inanıyoruz ve bu görevin isteğe bağlı uygulamalara alışkın olmayanlar için biraz zor olması muhtemeldir. ve dahili menüleri.

Ve Amazon Prime Video'nun hepimiz bildiğimiz için çok az tanıtıma ihtiyacı olmasına ve halk tarafından beğenilen çeşitli oyunların iletilmesi potansiyeline rağmen, yürüttüyoruz televizyonun üreticisine bağlı olarak altyazıların nasıl özelleştirileceğini bulmak çok önemlidir.

Amazon Prime Video'da altyazıları adım adım ayarlayın

Daha önce de söylediğimiz gibi, Amazon Prime Video'yu çalıştırdığımız cihaz sayesinde bahsetmemiz gereken küçük ayrımlar var, ancak aşağıda size her durumda nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Desde Fire TV Çubuğu

Fire TV Stick, Amazon dongle ile birlikte gelen uzaktan kumandadır ve bu nedenle, neredeyse her durumda bizi kurtaracak bir aksesuar olan Prime Video altyazılarını yönetmeye çalıştığımızda en yaygın gadget'tır.

 • Söz konusu içerik çalışırken, Fire TV Stick'inizde üç yatay çizgi bulunan düğmeye basın.
 • Yukarı çıkmak ve Ayarlarına girmek için Altyazıları seçmek için düğmeye basın.
 • Altyazılar içinde, istediklerinizi seçin ve daha sonra oynatmadaki CC simgesinden değiştirin.

Onları onlar için düzenlenmiş belirli menüden etkinleştirerek, daha sonra göründüklerinden emin olursunuz. Bunları devre dışı bırakmak da aynı derecede kolaydır, çünkü bu işlemi tekrarlamanız ancak altyazıların seçimini kaldırmanız gerekir.

Xbox konsollarından PlayStation'a

Amazon Prime Video, hem Microsoft hem de Sony olmak üzere tüm büyük konsollarla uyumludur. Gerçekten de, altyazıları aynı adımları izleyerek, ancak kontrolleriyle değiştirebileceksiniz.

Roku'dan

Roku önceden ayarlanmış altyazıları desteklemez, ancak bu onları TV şovlarını ve filmleri izlemek için kullanamayacağınız anlamına gelmez. Başka bir deyişle, bu menüye erişmenin ve nasıl istediğimizi belirlemenin yolu tam tersidir.

 • Roku uzaktan kumandasını alın ve Ana Ekran düğmesine basın
 • Soldaki menüden Ayarlar'a gidin
 • Oradayken Erişilebilirlik ve Ayarlar'a gidin

Yalnızca aktif, etkin olmayan veya oynatan altyazıları seçebileceğinizi göreceksiniz, bu yüzden birini tercih edin. Bunları etkinleştirerek, içeriğin üzerinde görüntülenecektir. CC simgesi ile bunları saniyeler içinde özelleştirebileceksiniz.

iPhone veya Android'den

iOS veya Android'de Prime Video'da altyazı ayarlamak, zaten oturum açtığınız varsayılarak karmaşık değildir.

 • Cep telefonunuzda Prime Video uygulamasını açın ve görmek istediğiniz içeriği başlatın
 • Video oynatılırken, oynatma kontrollerini açmak için ekrana dokunun
 • Ekranın alt köşesindeki metin balonu simgesine basın ve altyazıları girin

Bunları kapatmak için aynı işlemi tekrarlayın, ancak Altyazılar söz konusu olduğunda Kapat'a dokunun.

MacOS veya Windows'tan

Prime Video'nun web istemcisinin resmi uygulamalarını kıskanacak çok az şey var ve MacOS ve Windows için ideal. Gerekli adımlar diğer cihazlarda olduğu gibi aynı mantığa saygı duyar, bu yüzden sadece şunu yapmanız gerekir:

 • İstediğiniz videoyu oynatın, oynatma menüsüne gidin ve metin balonuna tıklayın
 • Zaten Altyazılarda, altyazıların dilini seçin ve bu işlevi oradan etkinleştirin.

Akıllı TV'den

Bir akıllı TV'niz varsa, üreticisi ne olursa olsun, Amazon Prime Video'da altyazıları yapılandırmak için izlenecek adımlar oldukça benzerdir ve istediğimiz içeriği oynatarak, ardından bunları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için CC simgesine girerek başlarız. YouTube'daki gibi.

İyi haber şu ki, Prime Video uygulaması Smart TV mağazalarında, kesinlikle mevcut tüm ekipmanlar için mevcuttur, bu nedenle modelinize yükleyip kullanamadan kalmanız imkansızdır.

Üreticiden küçük farklılıklar olsa da, genel olarak bu uygulama içinde altyazıları her başlığa göre görmeyi tercih edeceğimiz şekilde yapılandırmaya davet eden bir Erişilebilirlik menüsü vardır.

Aynı menünün altyazıları içerdiğini unutmayın, böylece istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz. Aksi takdirde, altyazıların çoğaltılmasından ödün verebilir, bu yüzden unutmayın.

To Top