Samsung, dahili projektörlü akıllı saatin patentini aldı Samsung, on yıldan uzun bir süre önce yerleşik projektörlübir akıllı telefon piyasaya süren ilk markalardan biriydi ve yeni bir patent başvurusu, markanın bu işlevselliği aşınmalarına genişletmekte olduğunu gösteriyor. Yerleşik projektörlü bir Samsung Galaxy saati, muhafazasının dış tarafından kullanıcının elinin arka tarafına bilgi ışınlayabilen bir konsept cihazı gösteren bir patent dosyasında ortaya çıktı.


Patent açıklamasına dayanarak, projektör ucu ark şeklinde dizilmiş birkaç lens ve LED yayıcı içerir. Ana ekranı yansıtabilecek ve görüntü ve videoları elinizin arka tarafına yansıtabilecektir. Patent, küçük projektörün "ekran modülünde görüntülenen bilgilerden farklı bilgileri görüntüleyebileceğini" açıklıyor.

Açıklanan kullanım durumlarından bazıları, yayınları ve multimedya içeriğini yansıtmayı içerir. Samsung ayrıca, optimum görüntüleme sağlamak için projektörün içindeki LED'lerin parlaklıklarını ve odak uzunluklarını anında ayarlayabileceğini açıklıyor. Tüm patentlerde olduğu gibi Samsung'un bu çabayı aktif olarak sürdüreceğine dair kesinlik olmasa da, yalnızca daha fazla bilgi ve bu patent başvurusunun çalışan bir prototip görmeyi umabiliriz.

To Top