Samsung Galaxy S23 serisi sıcak çekim

 


Samsung'un 2023 için ilk büyük Unpacked etkinliği geldi ve gitti ve yıllarca Galaxy S23 serisi hakkında konuştuktan sonra nihayet resmi olarak buradalar. Üçlüyle oynamak ve onlar hakkında birkaç düşünce toplamak için birkaç günümüz oldu.


Galaxy S23 Ultra tüm önemli yönlerden daha iyi

Kağıt üzerinde Galaxy S23 Ultra, Galaxy S22 Ultra üzerinde çok etkileyici bir güncelleme değil. Gerçek hayatta Galaxy S23 Ultra, selefine bile çok benziyor.

Ancak işlevsellik ve cila açısından çok daha iyi bir telefon. Fiziksel farklılıklarla başlayalım - Samsung yan çerçeveyi biraz daha düz hale getirdi, bu da S23 Ultra'yı tutmanın daha rahat olmasını sağlamak için uzun bir yol kat ediyor. Ekran ayrıca kenarlarda kavisli değil, bu da eldeki rahatlık ve güvenlik hissine katkıda bulunuyor.


Ardından içeride önemli değişiklikler var. Yeni yonga seti performansı artırırken aynı zamanda pil kullanımında daha verimli olacak. Özellikle sürekli performans önemli bir iyileştirme alanı olmalıdır - Snapdragon 8 Gen 2'nin TSMC 4nm işleminin, termaller açısından 2022'nin işlemcilerine göre büyük bir sıçrama olduğu bilinmektedir.

Sonra yeni kamera var. Selefinden daha keskin bir birimdir. Her ışıkta sahnelerden daha fazla ayrıntı çekmeyi başarır ki bu etkileyicidir.


Ekran ve pil teknik olarak aynıdır, ancak bu da fena değil. Her ikisi de 2022'de endüstri lideriydi ve 2023'ün başlarında hala zirvede. Panel değişken olarak 24Hz'e kadar düşükten (GPU'sunu kapatabilir ve etkili bir şekilde 1 fps'de olabilir) 120Hz'e kadar yenilenir. İhtiyacı olduğunda kolayca 1000 nit'in üzerine atlayabilir. 5.000mAh, en son Snapdragon silikon altında daha uzun süre dayanmalıdır.

Galaxy S23 ve S23+ cansız yükseltmelerdir

Öte yandan, Galaxy S23 ve Galaxy S23+ neredeyse o kadar etkileyici değil. Çift, memnuniyetle karşılanan bir ek olan ilgili pillerine 200mAh tutturdu ve Ultra ile Galaxy için aynı ısmarlama Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platforma hız artışı sağladı. İkili ayrıca yeni 12MP selfie kamerasını Ultra ile paylaşıyor, ama hepsi bu.


Makro modunu etkinleştirecek olan ultra geniş kameraya otomatik odaklamanın eklendiğini görmek isterdik. Ayrıca kamera adası olmadan yeni arka panel tasarımında evrensel olarak satılmıyoruz.


Her iki yeni Galaxy S telefonu için de potansiyel bir alıcı var, ancak kesinlikle seleflerinin sahibi değil - ciddi bir geri alım promosyonu olmadıkça yükseltmek için yeterli teşvik yok.

Samsung'un daha küçük S modellerinden ne istediğine karar vermesi gerekiyor

Bu da bizi Samsung’un Ultra S olmayan telefonları söz konusu olduğunda biraz kaybolmuş gibi görünmesine getiriyor. Galaxy S22, Galaxy S21 ve Galaxy S20'ye dönüp baktığımızda yön eksikliği var. Galaxy S20 ve Galaxy S21'de 4.000mAh pil ve 6.2 inç ekran vardı, ardından aniden Galaxy S22 bunları 3.700mAh ve 6.1 inç'e düşürdü. Şimdi Galaxy S23 pili 3.900mAh'ye geri getirdi. Galaxy S20, haleflerinden bugüne kadar 1080p'ye küçültülmüş 1440x3200px ekrana sahipti. Galaxy S21'de S22 ile iptal edilen plastik bir arka panele geçiş de vardı.


Plus modelleriyle benzer bir hikaye. Galaxy S20+'ın 6.7 inç 1440p ekranı ve 4.500mAh pili vardı, ardından S21+ çözünürlüğü 1080p'ye düşürdü ancak pili 4.800mAh yaptı, ardından Galaxy S22+ ekranı 6.6 inç'e düşürdü ve pili tekrar 4.500mAh'ye düşürdü. Şimdi, Galaxy S23+ pili 4.700mAh'ye çıkardı.

Sadece yana değil, aynı zamanda yukarı ve aşağı giden biraz dolambaçlı bir yol. Daha küçük Galaxy S serisi telefonların gerçek hayranları var, ancak Samsung ihtiyaçlarını belirlemekte zorlanıyor gibi görünüyor.

Samsung, Apple S-year yükseltme işini yaptı

Samsung, kayda değer bir tasarım değişikliği bile almadığımız dürüst bir S-year yükseltmesi yaptığı ilk kez. Bu fena değil, kendi başına, değişim uğruna değişmek kimsenin istediği şey değil.

Samsung gelişiyor, olgunlaşıyor ve her yıl ekonomik ve kültürel sorunlarla dolu zorlukları üstleniyor.

Sadece en heyecan verici yükseltmeyi yapmaz.

Sadece Snapdragon doğru seçimdi

Yalnızca Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine geçmek çok mantıklıdır ve son kullanıcı için faydalıdır. Qualcomm'un en son SoC'si mükemmel ve Samsung muhtemelen kendi Exynos'larının Galaxy S23 serisi zamanında tutarlı bir seviyede rekabet edemeyeceğini anladı.

Son birkaç amiral gemisi düzeyindeki Exynos ve Snapdragon nesli, verimliliğin ve termal performansın Qualcomm'un lehine yavaş yavaş değiştiğini gördü.

Bir yonga seti çekirdek sayısı, saat hızı ve termal performanstan daha fazlasıdır. AI, sinirsel işlem birimleri ve en önemlisi, daha hızlı ve daha iyi Wi-Fi, 4G ve 5G sağlayan yerleşik ağ modemleri vardır. Qualcomm 2023'te daha iyi bir teklife sahipti ve Galaxy S23 serisi yalnızca Snapdragon 8 Gen 2'yi kullanmak için daha iyi olacak. Tek bir donanım yapılandırması için nakliye güncellemelerinin de yararı vardır.

To Top