Samsung, yaklaşan Galaxy A54 için yüksek onarılabilirlik puanı yayınladı

Samsung Galaxy A54 aylardır sızdırıyor, ancak nedense şirket hala resmiyet kazandı. Umarım bu yakında olur. Şimdilik, cihaz hakkında başka bir bilgimiz var ve bu doğrudan Samsung'dan geliyor. Özellikle, Fransa'daki resmi web sitesi.

Şirket, belirli Fransız standartlarına göre yapılan Galaxy A54'ün onarılabilirlik puanının bir hesaplamasını yükledi. Bu, aşağıda görebileceğiniz belgeyle sonuçlandı.

Sonunda A54, 10 üzerinden 8.4 puan alıyor, bu da ilginç bir şekilde Galaxy S23 ve S23 Ultra'nın puanından daha yüksek. Her ikisi de, tıpkı A54'ün selefi geçen yılki Galaxy A53 gibi 10 üzerinden sadece 8.2'yi başardı.

Bu yüzden işler yıldan yıla marjinal olarak iyileşiyor gibi görünüyor ve aynı zamanda Samsung'un orta sınıfları, en azından Fransız kriterleri söz konusu olduğunda, amiral gemilerinden biraz daha onarılabilir gibi görünüyor.

Raporda birçok olumlu şey listeleniyor, ancak ana negatifler bir onarım için gereken araçların yanı sıra farklı parçaların telefonun içine nasıl döşendiğiyle de ilgisi var. Açmanın da çok kolay bir mesele olmadığı söyleniyor. Aksi takdirde, hemen hemen her şey yolunda görünüyor.

Galaxy A54'ün şimdiye kadar 120 Hz yenileme hızına sahip 6.6 inç (veya civarında) bir FHD+ AMOLED ekran, Exynos 1380 SoC, 6GB ila 8GB RAM, 128/256GB depolama alanı, üçlü arka kamera sistemi (geniş, ultra geniş ve makro - bu sefer derinlik sensörü yok), tek delikli selfie kamerası ve sadece 25W


To Top